2012.06.27 | Olga Rasińska

„12 Wspaniałych” SKO

Innowacje w bankowości | Edukacja finansowa

Koniec roku szkolnego za pasem, jednak to właśnie wakacje często budzą wśród SKO-wiczów największe  emocje. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Właśnie zakończyliśmy etap regionalny Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności 2011/2012. Teraz rozpoczynamy rywalizację na szczeblu krajowym, w której zmierzy się 12 najlepszych szkół z całej Polski!

Co roku, uczestnicy programu SKO mają szansę zaprezentować swoje osiągnięcia w zmaganiach o zwycięstwo w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności. Tradycyjnie kolejne edycje odbywają się na szczeblu regionalnym oraz krajowym. W tym roku szkolnym PKO Bank Polski przeznaczył na nagrody dla szkół ponad pół miliona złotych!

Celem rywalizacji jest wyróżnienie placówek wychowawczych, które w programie SKO wykazały się największą aktywnością i pomysłowością. Listę szkół nagrodzonych w etapie regionalnym znaleźć można na stronie SKO .

Jednak prawdziwe emocje zaczynają się dopiero teraz. W rywalizacji o nagrodę główną w Konkursie, czyli 20 tys. zmierzy się 12 najlepszych szkół, które zwyciężyły w swoich regionach. O tym kto wygra  zadecyduje Komisja Konkursowa. Na dodatkowe punkty mogą oczywiście liczyć szkoły aktywnie prowadzące blogi w serwisie SzkolneBlogi.pl.

Jednak prawdziwą gratką dla Internautów będzie możliwość zagłosowania na swojego faworyta za pośrednictwem specjalnej platformy. Szkoła, która otrzyma w ten sposób najwięcej głosów zdobędzie nagrodę w wysokości 10 000 zł. W tej chwili na stronie zobaczycie prezentacje szkół, które wygrały zeszłym roku. Jednak już od drugiego tygodnia lipca, ocenie podlegać będzie 12 najlepszych prezentacji SKO działających w tym roku szkolnym.  

Przeniesienie najważniejszego konkursu SKO do Internetu to kolejny naturalny etap unowocześniania tego programu, który od wielu lat towarzyszy całym pokoleniom polskich dzieci. Jeśli chcemy aby SKO całkowicie wypełniało wszystkie założone funkcje edukacyjne musimy sprawić aby dotrzymywało kroku kolejnym generacjom dzieci i młodzieży. O tym, że jest to słuszny kierunek dobitnie świadczy rosnąca popularność serwisu SzkolneBlogi.pl SKO posiada również swój profil na Naszej Klasie gdzie funkcjonuje pod nazwą „Szkoła Oszczędzania”. Tam najszybciej przekonacie się co o programie sądzą dzieci. To przestrzeń, którą oddaliśmy w ręce uczniów.