2013.02.27 | Tomasz Hassa

14. Zawody w sportach zimowych o puchar PKO Banku Polskiego

Marketing i PR

Zawody odbyły się już 14 raz. O ile się nie mylę zawsze odbywały się w Krynicy Zdroju na Jaworzynie. Tak samo było w tym roku. W zawodach uczestniczą pracownicy PKO Banku Polskiego (w sumie około 140 osób). Każdy z regionów (w sumie było ich 13) wystawia swoją reprezentację. Informację o zawodach i zgłoszeniu zobaczyłem na firmowym intranecie. Postanowiłem się zgłosić i… Zostałem wylosowany. Pomyślałem: challenge accepted ;-).

24 lutego wszyscy uczestnicy przyjechali do Krynicy. O 20:00 nastąpiło oficjalnie rozpoczęcie zawodów oraz rozlosowanie numerów startowych. Kobiety rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych w konkurencji slalom gigant oraz w jednej kategorii wiekowej w konkurencji slalom gigant snowboard. Analogicznie rywalizacja odbywała się u mężczyzn. Dalej skupię się na rywalizacji facetów, bo w nią byłem zaangażowany.

 

Trasa slalomu giganta mężczyzn na trasie nr IV na Jaworzynie. Na zdjęciu widać końcówkę - zdecydowanie najbardziej płaski odcinek trasy.

25 lutego – zawody się rozpoczęły. Punktualnie o 10:00 ruszyli pierwsi zawodnicy. Niby w całym wydarzeniu chodzi o dobrą zabawę, a tak naprawdę wszyscy mężczyźni w głębi duszy walczą o dobry wynik. Jeżeli jakiś facet mówi, że tak nie jest, to znaczy że kłamie ;-). Oczywiście wszystko w ramach sportowej, zdrowej rywalizacji. Trasa giganta mężczyzn rozstawiona była na trasie nr IV na Jaworzynie. Średni czas przejazdu wynosił ok. 40 sekund. Do klasyfikacji końcowej liczyła się suma dwóch przejazdów, więc ważna była równa jazda, bez wpadek.

"Miasteczko" zawodów - tutaj nastąpiła dekoracja zwycięzców w kategoriach indywidualnych.

Aura w dniu zawodów nie była nadmiernie sprzyjająca - +3 st. C powodowały, że śnieg był mokry i ciężki. Mimo to zdecydowana większość zawodników przejechała obydwa przejazdy i była klasyfikowana. O 14:00 nastąpiła dekoracja zwycięzców w kategoriach indywidualnych. Z kolei o 19:00 odbyła się uroczysta kolacja wraz z ceremonią wręczenia nagród oraz ogłoszeniem wyników w kategorii reprezentacji. 

Wyniki klasyfikacji drużynowej. Centrala zajęła wysokie 3 miejsce wśród trzynastu startujących reprezentacji. PS nazwiska wymazałem na wszelki wypadek ;-)

Moja reprezentacja (Centrala) w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie 3 miejsce. Miałem w tym sukcesie także swój drobny udział :-). Najwięcej punktów zdobył region Krakowski (w końcu mają najbliżej w góry ;-)). Drugie miejsce zajęła Drużyna Spółek Grupy Kapitałowej.

Reprezentacja Centrali w pełnym składzie wraz z medalami :-).

Na koniec – gratulacje dla wszystkich zwycięzców biorących udział w zawodach i podziękowania dla wszystkich osób, dzięki którym to wydarzenie się odbyło!