2013.08.02 | Tomasz Hassa

16 tysięcy rachunków PKO Konto Dziecka w miesiąc

Innowacje w bankowości | Marketing i PR

1 lipca 2013 r. ruszyła oferta PKO Junior, czyli innowacyjna oferta PKO Banku Polskiego skierowana do rodziców dzieci, które nie ukończyły 13 lat. W ciągu miesiąca od wdrożenia PKO Bank Polski otworzył już ponad 16 tysięcy rachunków dla dzieci poniżej 13. roku życia. 

Proces otwarcia rachunku PKO Konto Dziecka jest bardzo prosty. Wystarczy jedna wizyta rodzica w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego. Rodzic powinien znać numer PESEL dziecka oraz mieć ze sobą jeden z dokumentów: skrócony odpis aktu urodzenia, paszport, dowód osobisty lub legitymacja szkolna. Posiadaczem rachunku jest dziecko, zaś rodzic jako jego przedstawiciel ustawowy zawiera z bankiem umowę i w imieniu dziecka dysponuje środkami, zatwierdzając zainicjowane przez dziecko czynności bankowe. 

16 tysięcy rachunków PKO Konto Dziecka to wynik, który zaskoczył nas bardzo pozytywnie. Okres wakacyjny oraz brak szerokiej kampanii reklamowej nie są czynnikami sprzyjającymi sprzedaży. Liczymy, że do końca roku, idąc za przykładem Szkolnych Kas Oszczędności, PKO Konto Dziecka będzie posiadać około 50 tysięcy dzieci.

PKO Junior najpopularniejszy jest wśród mieszkańców województw: śląskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz łódzkiego. Poza Warszawa, Łodzią i Katowicami, najwięcej Kont Junior założono w oddziałach PKO Banku Polskiego w Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Poznaniu, Częstochowie, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Iławie. Spośród wszystkich kont PKO Junior 75% otworzyły swoim dzieciom mamy.

Wszystkich rodziców, którzy jeszcze się nie zdecydowali na założenie rachunku PKO Konto Dziecka chciałbym zachęcić do skorzystania z interkatywnego, w pełni klikalnego dema serwisu PKO Junior - i to nawet nie tyle co rodziców, ale dzieci :-). Demo jest wzbogacone o podpowiedzi, które czytane są przez lektora. Demo dostępne jest pod następującym adresem junior.pkobp.pl.

 

 

 

 

Poniżej znajdziecie także opinię jednego z naszych klientów na temat oferty PKO Junior:

"Muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim pozytywnym wrażeniem. Produkt jest na prawdę super !!! Te skarbonki, kalkulatory liczące ile trzeba odkładać itp... wszystko co taki maluch powinien wiedzieć o oszczędzaniu :-)

Generalnie proces przebiegł bardzo sprawnie i dość szybko. Syn jest pod wielkim wrażeniem prezentu i pakietu powitalnego (w szczególności 'wizytówek'). Gdy się dowiedział, że na kratach będzie można sobie zamówić postacie z bajek bardzo go to ucieszyło, chociaż zaraz zaczął się zastanawiać czy będzie do wyboru coś co on lubi jak Star Wars, Pingwiny z Madagaskaru, Opowieści z Narnii.... czy np. z gry Minecraft.

Oczywiście od razu w domu było pierwsze logowanie, tworzenie i zasilanie skarbonki i oczywiście zdobył swoje pierwsze dwie odznaki... już ma w planach zdobywanie kolejnych i wyznaczone w pokoju miejsce gdzie je będzie wieszał - gdy tylko je wydrukuje w kolorze u dziadka (my mamy tylko czarno białą drukarkę)."

Na koniec dodam jeszcze, z czystej formalności, że: 1) PKO Konto Dziecka jest bezpłatne, z atrakcyjnym oprocentowaniem 4,5% w skali roku dla kwot poniżej 2500 zł (2% powyżej 2500 zł) 2) PKO Konto Dziecka musi zostać powiązane z rachunkiem rodzica – dowolnym rachunkiem ROR z oferty PKO Banku Polskiego bądź przygotowanym specjalnie na potrzeby oferty PKO Junior rachunkiem PKO Konto Rodzica, który jest darmowy pod warunkiem, że rodzic nie zamówi karty debetowej.