2012.06.06 | Olga Rasińska

Bank nie tylko dla dorosłych czyli kroniki z życia SKO/6 VI 2012

Marketing i PR

Całkiem niedawno nowatorskim pomysłem PKO Banku Polskiego dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja stała się rekonstrukcja słynnego obrazu Jana Matejki, upamiętniającego to wydarzenie. Niektórzy z Was zapewne widzieli "unowocześnioną" wersję dzieła, która zawisła na warszawskiej Rotundzie. Oczywiście udział w zabawie zaproponowaliśmy także SKO-wiczom. Chcieliśmy razem odkryć kulisy historii. Co z tego wyszło?

Zasady tej zabawy były dziecinnie proste. Do końca maja szkoły przesyłały na nasz adres mailowy swoje impresje dotyczące słynnego obrazu. W  naszej bankowej sesji zdjęciowej uczestniczyło aż 31 osób i jeden drewniany koń. Wykorzystano m.in.  22 peruki, jeden płaszcz królewski, kilka mundurów ułańskich, trzy bagnety, dwie szable i laskę marszałkowską. Oprócz strojów z epoki pojawiły się też trampki, jeansy, szalik kibica, deskorolka i dwa laptopy.

Wkrótce okazało się, że również SKO-wiczom nie brakuje fantazji. Poniżej przedstawiamy kilka prac, które zrobiły na nas szczególne wrażenie. Wielbicielom humoru spod znaku Monty Pythona z pewnością do do gustu przypadnie zdjęcie autorstwa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach, na którym oprócz dzieci zobaczyć możemy także gimbusa, bociany, a nawet F16 i kota, który wdzięcznie przypatruje się nam z prawego dolnego rogu pracy.

Oprócz tego SKO-wicze udowodnili nam także, że koń obecny na sesji zdjęciowej to żaden wyczyn, a jeśli takowego nie ma akurat pod ręką z powodzeniem zastąpić go mogą także konie mechaniczne, te na biegunach, a nawet gimnastyczne. Jako, że w poprzednich wpisach cieszylismy się, że batman popiera SKO, niewątpliwą radość wywołała wśród nas także obecność kolejnego superbohatera czyli spidermana :) Kto zauważył? :)

alinaniedziela.jpg

justhi.jpg

artgrafic.jpg

Ewa Bińczak.jpg

Anna Kołodziej.JPG

sp_swierze.JPG

k.b Makselon.jpg