2013.05.10 | Janusz Łukomski

Biegamy – pomagamy!

Marketing i PR

To wielka radość wbiec na metę, bez względu na to czy jest to bieg na 5, 10, 21 czy 42 km. Endorfiny uderzają do głowy i mamy poczucie, że możemy góry przenosić. A gdyby tak jeszcze dołożyć do tych uczuć satysfakcję, że zrobiliśmy przy okazji coś dobrego dla innych?...

drużyna

W każdym z biegów sponsorowanych przez PKO Bank Polski można ofiarować swój wysiłek w szczytnym celu. Przy okazji kolejnych imprez prowadzona jest akcja charytatywna na rzecz jednego dziecka, które potrzebuje pomocy i zgłosiło się do Fundacji PKO Banku Polskiego. Jak można je wesprzeć? Po prostu - „biegnąc dla”. Wystarczy odebrać specjalną naklejkę na koszulkę z takim hasłem i… dobiec do mety. Jeśli określona liczba zawodników ukończy bieg - Fundacja przekaże środki na wskazany cel.

W Krakowie maratończycy PKO Banku Polskiego, a wraz z nimi blisko 200 innych zawodników, pobiegli dla 19-letniego Mateusza Szajczyka. Ich wysiłek wsparł leczenie chłopca chorego na nowotwór złośliwy i przebywającego kolejny miesiąc w szpitalu w wyniku powikłań okołoprzeszczepowych. Tak duża frekwencja pozwoliła Fundacji przekazać na ten cel 20 tysięcy złotych.

dla Mateusza

11 400 zł„wybiegali” uczestnicy Biegu Konstytucji 3 maja na operację Tomasza Kośmidera, chłopca, który urodził się z wadą serca. W tym szczytnym celu serca ponad stu zawodników okazały się wielkie i nie zabrakło chętnych do niesienia pomocy. 

dla Tomka

Kolejna szansa na podarowanie uśmiechu trzyletniej Adzie już w najbliższą niedzielę podczas półmaratonu w Białymstoku. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną zaćmą obu oczu i wymaga wielu konsultacji medycznych, w tym operacji. I właśnie na najbliższą operację oczu, która ma się odbyć jeszcze w maju, zostaną przeznaczone środki. Wystarczy, że w półmaratonie białostockim pobiegnie w tym celu przynajmniej 20 osób. Nalepki „Biegnę dla Ady” można odebrać przed startem w biurze zawodów w Pałacu Branickich.

Na tym nie koniec. Kolejne biegi wspierane przez Bank i Fundację przed nami. Pamiętajcie odbierając pakiet startowy, o tych, którym wasz wysiłek może przynieść ulgę, radość i zdrowie! 
Lekkich podbiegów!

Aktualizacja:

Dziękujemy wszystkim biegaczom, którzy pomogli małej Adzie. Aż 54 osoby pobiegły w półmaratonie właśnie w takim celu, a Fundacja PKO Banku Polskiego już przekazała 20 tysięcy na operację. Do Białegostoku z Krakowa przyjechał tato dziewczynki, aby osobiście dziękować na mecie zawodnikom za tak szczorą pomoc. Dziś (poniedziałek 13.05.2013) Ada z rodzicami pojechała na konsultacje i operację do Berlina.