2013.08.31 | Janusz Łukomski

Blog Day - polecamy blogi o bieganiu

Marketing i PR

31 sierpnia obchodzimy Dzień Blogów. Z tej okazji, idąc zwyczajem polskiej blogosfery, polecamy wam 5 blogów o bieganiu. Liczymy, że czytając jak z codziennymi treningami, motywacją do biegania oraz startami radzą sobie inni, znajdziecie inspirację i zachętę do rozpoczęcia własnej przygody z tą dyscypliną sportu.

stopa

1. Fitback.pl

Autor bloga - Arvind - jest niezwykle inspirującym człowiekiem. Jego energią i pasją do sportu oraz wszelkiego rodzaju aktywności możnaby obdzielić kilka osób. Nie dziwi więc, że prowadzony przez niego blog rozwija się w piorunującym tempie. Na Fitback.pl znajdziecie nie tylko informacje o bieganiu, ale też o szeroko rozumianym fitnesie, czy zdrowym i racjonalnym odżywianiu. Obok tego często publikowane są recenzje sprzętu sportowego oraz technologii przyjaznej biegaczom.

2. Ania biega

Bardzo osobisty blog, pisany w lekki i wciągający sposób. Ania ma na swoim koncie wiele startów - średnio raz w tygodniu - stąd znajdziecie u niej relacje z większości imprez biegowych jakie odbywają się na mazowszu, ale także z licznych większych i mniejszych maratonów. Trudno zaliczyć ją do amatorów - czytając o jej codziennych treningach i startach, oraz osiąganych czasach i sukcesach zdecydowanie należy zaliczyć ją do grona "starych wyjadaczy", choć trudno nazwać ją starą ;) W gronie licznych blogów o tej tematyce, aniabiega.blox.pl naprawdę wart jest polecenia szczególnie paniom. Ciekawie jest spojrzeć na bieganie kobiecym okiem, prawda?

3. Przebiec maraton

Blog Bartka powinni zacząć czytać wszyscy, którzy na co dzień spędzają dużo czasu w pracy, za biurkiem przy komputerze i myślą, że bieganie nie jest dla nich. Dlaczego? Jak pisze sam o sobie: Przez większą część mojego życia bieganie było daleko na liście moich ulubionych sportów. Gdy zacząłem pracować, tryb życia skutecznie utrudniał mi uprawianie innych dyscyplin. Aby nie zgnuśnieć za biurkiem zacząłem zatem biegać. By mieć motywacje postanowiłem zacząć startować w zawodach. A gdy zostałem ojcem postanowiłem przebiec maraton (wtedy też zacząłem pisać tego bloga - na początku dla własnej motywacji) i wówczas złapałem bakcyla. Jak do tej pory ukończyłem sześć maratonów, siedem półmaratonów oraz kilkadziesiąt biegów na krótszych dystansach." Czy trzeba pisać coś więcej? Nie. Tylko śledzić przebiecmaraton.pl

4. Biegam blog

Przygoda Marcina z bieganiem zaczęła sie podobnie jak u Bartka i podobnie jak u niego możemy znaleźć mnóstwo ciekawych tekstów jak zmotywować sie do regularnego biegania.W tym sezonie konsekwentnie przygotowywał się do Chudego Wawrzyńca, czyli ultramatatońskiego biegu po górach - jak przepracował pół roku i co mu z tego wyszło, możecie przeczytać na biegamblog.pl. Znajdziecie tam również testy różnych sportowych gadżetów - od butów przez zegarki-pulsometry po drobny sprzęt, co może się przydać gdy będziemy poszukiwać np. dobrego prezentu dla zaprzyjaźnionego biegacza.

5. Paweł biega

Na koniec, choć lista ciekawych blogów o bieganiu mogłaby być wiele wiele dłuższa, polecam blog Pawła, na którym obok tradycyjnych relacji z treningów i zawodów znajdziecie również relacje i opisy inspirujących miejsc, w których zdarzyło się autorowi biegać, recenzje książek, do których warto zajrzeć kiedy chcemy rozwijać swoją pasję, a także - ciekawe dialogi prowadzone bądź zasłyszane w czasie biegów. 

Wszystkim blogerom, nie tylko tym biegającym, życzymy z okazji ich święta dużo inspiracji, weny i rosnącego grona czytelników.