2013.07.01 | Olga Rasińska

Jedenastu „wspaniałych”

Edukacja finansowa

Etap Regionalny Konkursu SKO dla szkół podstawowych został rozstrzygnięty! W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 500 szkół podstawowych z całej Polski. Nagrody finansowe o łącznej wartości ponad 430 tys. złotych otrzymało 361 spośród nich. Jedenaście najlepszych szkół zakwalifikowało się do etapu krajowego, w którym na finalistów czekają jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody.

Jakie są zasady „gry”?

Co roku jego uczestnicy mają okazję zaprezentować swoje osiągnięcia i zmierzyć się w rywalizacji o zwycięstwo w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności (Konkurs dla SKO). Tradycyjnie kolejne edycje konkursu odbywają się na szczeblu regionalnym oraz krajowym. Szkoły przygotowują kronikę, w której dokumentują swoją działalność w zakresie edukacji finansowej w danym roku szkolnym.

O co tyle hałasu?

Kroniki to nie tylko możliwość aby pochwalić się swoimi sukcesami w SKO. Konkurs to przede wszystkim szansa na zdobycie cennych nagród. Laureaci etapu regionalnego otrzymują nagrodę w wysokości 3000 zł każda. Dodatkowo, wśród pozostałych uczestników przyznawane są nagrody I stopnia (2000 zł) oraz II stopnia (1000 zł). Zestawienie szkół nagrodzonych w tym roku znajduje się TUTAJ. Wybór laureatów etapu regionalnego to jednak dopiero początek emocji!

Co dalej?

To na szczeblu krajowym gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. Stworzone przez szkoły kroniki oceni specjalnie powołana w tym celu Komisja Konkursowa. O tym, kto zajmie miejsca na podium i otrzyma związane z nimi nagrody, czyli 20, 15 i 10 tysięcy złotych, przekonamy się już w październiku. W ubiegłym roku nagrodę główną zdobyła Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Michowicach. Ze zwycięską prezentacją można się zapoznać klikając TUTAJ.

nagrody sko

„Nagroda Internautów”

Dodatkowo w Konkursie SKO przyznawana jest także "Nagroda Internautów" w wysokości 10.000 zł. O tym, kto ją otrzyma, decydują sami Internauci za pomocą platformy do głosowania (https://www.sko.edu.pl/konkurs/). W tej chwili na stronie znajdują się prezentacje szkół nagrodzonych w ubiegłym roku. W drugiej połowie lipca zobaczymy tam tegoroczne prace.

Kto wygra tym razem? Łatwo policzyć, że zwycięska szkoła może zyskać nawet 33 tys. złotych – przy założeniu, że Internauci będą zgodni z Komisją Konkursową i wybiorą tę samą prezentację. W kilku słowach gra jest warta świeczki.