2013.03.28 | Janusz Łukomski

Kalendarz biegacza - imprezy, których nie możesz przegapić

Marketing i PR

Sezon biegowy wystartował już na dobre. Patrząc na kalendarz imprez, zapowiada się on niezwykle ciekawie i intensywnie. Za nami półmaraton Warszawski. Bankowa drużyna wypadła w nim rewelacyjnie, co daje nadzieję, na życiowe rekordy i wiele sportowych emocji. 

trening

Półmaraton Warszawski (21,097 km, Warszawa) – w miniony weekend biegacze stanęli na starcie największego półmaratonu w Polsce i jednej z największych tego typu imprez w Europie. Dla 10 000 zawodników był to doskonały sprawdzian, pokazujący na ile solidnie "przepracowali" zimę i przygotowali się do nowego sezonu. Wśród zawodników znalazło się blisko 500 reprezentantów sektora bankowego, w tym 21 pracowników PKO Banku Polskiego. 6-cioro z nich to członkowie drużyny Korony Maratonów Świata. 
Atrakcją tego biegu było usytuowanie mety na błoniach Stadionu Narodowego oraz możliwość zmierzenia się z podbiegiem ul. Belwederską na 16-tym kilometrze. Rewelacyjnie z tym wyzwaniem poradziła sobie nasza reprezentacja. Biegacze spod znaku skarbonki sklasyfikowani zostali na 18 miejscu na 112 drużyn w klasyfikacji open. Indywidualnie natomiast w pierwszej 10-tce klasyfikacji mężczyzn, reprezentujących firmy z sektora finansowego znalazło się aż trzech naszych zawodników:
1) Janusz Auleytner – 6 miejsce w klasyfikacji mężczyzn bankowców na 417 zawodników
2) Janusz Łukomski – 7/417
3) Michał Salak – 8/417
4) Adam Roman – 15/417
5) Adam Szymański – 33/417
6) Halina Piwko – 11 miejsce na w klasyfikacji kobiet bankowców na 59 zawodniczek

Takie wyniki dobrze rokują przed kolejnymi startami w krajowych biegach. Polecam wam udział w najważniejszych imprezach tego roku.

Maraton Dębno (42,195 km, Dębno, 7 kwietnia) – najstarszy bieg maratoński w Polsce - w tym roku to już jego 40 edycja. Jednocześnie jest to pierwszy z biegów wchodzących w skład tzw. Korony Maratonów Polskich, tj. pięciu największych maratonów organizowanych w naszym kraju. W jej skład wchodzą również imprezy organizowane w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu. Aby zdobyć „Koronę” biegacz musi ukończyć wszystkie z pięciu maratonów w ciągu dwóch lat kalendarzowych.

Ekiden

Ekiden (Maraton Sztafet 42,195 km, Warszawa, 21 kwietnia) – bieg na dystansie maratonu, który pokonuje sztafeta złożona z 6-ciu zawodników, pokonujących odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km. Organizowany na Kępie Potockiej w Warszawie jest wspaniałą okazją do wspólnej walki na trasie, zwłaszcza dla zawodników reprezentujących kluby sportowe i instytucje. Prowadzone są dodatkowe klasyfikacje branżowe, pozwalające na rywalizację przedstawicieli firm z jednego sektora. Od trzech lat nasza drużyna jest liderem klasyfikacji banków i postaramy się powtórzyć ten sukces po raz czwarty.

Cracovia Maraton (42,195 km, Kraków, 28 kwietnia) – drugi z maratonów wchodzących w skład Korony Maratonów Polski. To już dwunasta jego edycja, a jednocześnie pierwsza, której sponsorem będzie PKO Bank Polski. Trasa biegu wiedzie przez malowniczą krakowską Starówkę, następnie biegacze pokonują most na drugi brzeg Wisły, skąd udają się aż do Nowej Huty. Tam zawracają i biegną wybrzeżem wiślanym do mety na krakowskich Błoniach.

Bieg Konstytucji 3-go Maja (5 km, Warszawa, 3 maja) – pierwszy z biegów „Zabiegaj o pamięć” organizowanych przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego partnerem i sponsorem jest nasz Bank. Jego dystans – 5 km – powoduje, iż jest on bardzo atrakcyjny nawet dla początkujących biegaczy. Trasę uatrakcyjnia podbieg ulicą Agricola, z którym zawodnicy mierzą się zaraz po starcie.

Półmaraton Jurajski (21,097 km, Rudawa, 9 czerwca) – wyjątkowo atrakcyjny dla naszych biegaczy ze względu na fakt, iż ma on status Mistrzostw Polski Bankowców w Półmaratonie. Trasa biegu prowadzi jurą krakowsko-częstochowską, a wiec nie należy do łatwych - mamy dużo podbiegów i zbiegów – na pewno żaden uczestnik nie będzie się w czasie biegu nudzić.

Bieg Powstania

Bieg Powstania Warszawskiego (5 km i 10 km, Warszawa, 28 lipca) – rozgrywany na 5-cio kilometrowej pętli. Uczestnik deklaruje na jakim dystansie chce być klasyfikowany. Jest to drugi bieg z cyklu „Zabiegaj o pamięć” organizowany przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego partnerem jest PKO Bank Polski. To wyjątkowa impreza, ze względu na to, że odbywa się późnym wieczorem (o godz. 21:00). Przed startem z głośników płyną pieśni legionów, a na trasie można spotkać szańce oraz żołnierzy-dzieci w mundurach AK, słychać odgłosy bombardowania. Urozmaicona trasa wiedzie przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Wisłostradą. Biegacze, aby uczcić historyczny zryw, biegną w biało-czerwonych przepaskach.

Maraton Wrocławski (42,195 km, Wrocław, 15 września) – trzeci bieg z cyklu Korony Maratonów Polski, który od wielu lat otwiera „jesienny” sezon. W tym roku odbędzie się już 31 edycja. Jest to jeden z największych biegów maratońskich - w 2012 roku ukończyło go blisko 4000 zawodników. Uczestnicy biegną najpopularniejszymi ulicami i wzdłuż najatrakcyjniejszych miejsc Wrocławia. Czterokrotnie, w latach 2008-2011 maraton we Wrocławiu otrzymał prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez środowisko biegaczy-amatorów - certyfikat Złoty Bieg.

Maraton Warszawski (42,195 km, Warszawa, 29 września) – czwarty i największy z maratonów wchodzących w skład Korony Maratonów Polski - w 2012 r. ukończyło go blisko 6800 zawodników. W tym roku odbędzie się jego 35 edycja. Trasa biegu prowadzi przez wiele historycznych miejsc w Warszawie tj. Starówkę, Wilanów, okolice Łazienek, Park Natoliński. Dodatkową atrakcją jest umiejscowienie mety na płycie Stadionu Narodowego.

poznań Maraton

Poznań Maraton (42,195 km, Poznań, 13 października) – bieg zamykający cykl Korony Maratonów Polski. Jego sponsorem, już od kilku lat jest PKO Bank Polski. Trasa prowadzi przez najbardziej interesujące zakątki miasta, a jego meta znajduje się na słynnej poznańskiej Malcie.

Bieg Niepodległości (10 km, Warszawa, 11 listopada) – trzeci z biegów cyklu „Zabiegaj o pamięć”. Na starcie uczestnicy tworzą wielką biało-czerwoną flagę. Zawodników prowadzi orszakz sobowtórem marszałka Józefa Piłsudskiego. Trasa biegu prowadzi al. Jana Pawła II, ul. Tytusa Chałubińskiego, al. Niepodległości. Na wysokości ul. Rakowieckiej następuje nawrót i zawodnicy wracają na linię start-meta. Ze względu na porę roku oraz warunki atmosferyczne, w biegu tym można pokusić się o ustanawianie rekordów życiowych. Dla pracowników PKO Banku Polskiego dodatkową atrakcją jest prowadzenie przez organizatora oddzielnej klasyfikacji, uwzględniającej wyniki zawodników reprezentujących Bank. 

bieg niepodległości

O swoich planach na tegoroczny sezon opowiedział nam uczesnik maratonu w Tel Awiwie - Adam Roman: