2015.12.10 | Justyna Piątek

Nowe IKO, czyli nie taki diabeł straszny

Innowacje w bankowości | Technologia i nowinki | Edukacja finansowa

Nasza natura już taka jest – nie lubimy zmian. Przyzwyczajamy się do utartych ścieżek, do tego jak coś wygląda, jak działa. Zmiana często budzi opór i powoduje bunt. To zrozumiałe.

Ale może czasami warto nie nastawiać się źle, tylko poddać się temu co nowe?

Zmiana w aplikacji IKO też była nieunikniona. I zdecydowanie jest to zmiana na lepsze!

Oswajamy się ze zmianą
Co się przede wszystkim rzuca w oczy po uruchomieniu nowej wersji aplikacji? Nowa szata graficzna. Ucieszy oko wszystkich wzrokowców. Stonowane kolory, przejrzysty układ poszczególnych elementów na kolejnych ekranach aplikacji. I co ważne – aplikacja jest zgodna z konwencją każdej z platform – dlatego inaczej wygląda na telefonach z Windows Phone, a inaczej na tych z Android, czy iOS.

Ale jak wiemy – dobry wygląd to nie wszystko. Liczy się przecież wnętrze :)

Co zatem mamy w środku nowego IKO? W samym sercu – możliwość sprawdzenia dostępnych środków, czy historii operacji. Od razu dostępna jest też opcja płatności BLIK i przelew.

No dobrze, a co dalej?

Menu nowej wersji IKO zawiera wszystkie funkcje z poprzedniej wersji aplikacji. Nic nie zniknęło!

Znajdziemy tam zatem: przelewy, zlecenia stałe, doładowania telefonów na kartę, prośbę o przelew i kilka innych opcji.

 

 

Posiadane produkty umieszczone są teraz w sekcji „Mój Bank”, czyli tam znajdziemy wszystkie nasze rachunki, karty, lokaty i kredyty.

 

 

 

A co nowego pojawiło się w IKO?
Na uwagę zasługują oferty oraz wnioski i umowy. Tego jeszcze w IKO nie było! Dzięki aplikacji w łatwy sposób możemy na przykład zamówić kontakt z konsultantem i uzyskać szczegółowe informacje o interesującym nas produkcie.

  

W aplikacji IKO niczego nie można popsuć, warto więc pobrać nową wersję (lub aktywować ją, jeśli jeszcze z niej nie korzystamy) i obejrzeć sobie dokładnie co i jak działa. Dyspozycje finansowe wymagają dodatkowego potwierdzenia lub pojawia się wyraźna informacja o ich realizacji, dlatego możemy być pewni, że zapoznając się z nową wersją nie zlecimy przez pomyłkę przelewu, ani nie wykonamy innej operacji.

 

Szczegółowe informacje o aplikacji znajdują się na www.iko.pkobp.pl