2015.06.19 | Justyna Piątek

Sezon ogórkowy? Nie u nas!

Innowacje w bankowości | Technologia i nowinki

Przyzwyczailiśmy się, że wraz z nadejściem cieplejszych dni ogarnia nas błogie lenistwo. Jedyne myśli zaprzątające nasze głowy to woda, piasek, góry, palmy – jednym słowem: urlop! Zwykle nie chcemy wtedy nawet wspominać o rachunkach, przelewach, czy debecie na koncie, a oddział banku odwiedzamy tylko po to, by nieco ochłodzić się w klimatyzowanej sali ;)

Dlaczego więc nie pozwolić sobie na jeszcze większą beztroskę – włożyć bank do kieszeni, spokojnie udać się na zasłużony wypoczynek, a jednocześnie mieć finanse pod kontrolą? Teraz wystarczy już tylko telefon z aplikacją IKO – wzbogaconą o kolejne funkcje.

Doładowanie telefonu komórkowego
Bezpośrednio z aplikacji IKO można już zasilić konto telefonu na kartę pre-paid – swojego lub innej osoby (na przykład dziecka przebywającego na koloniach). W IKO dostępna jest lista doładowań zdefiniowanych wcześniej w serwisie internetowym (iPKO lub Inteligo), ale można również wykonać doładowanie jednorazowe: podajemy numer telefonu, wybieramy operatora, wpisujemy kwotę i gotowe.

Prośba o przelew
Ta opcja przyda się wszystkim, którzy spędzają wakacje w gronie przyjaciół. Jedna osoba zapłaciła za pysznego dorsza w smażalni? Teraz może w prosty sposób otrzymać zwrot za część rachunku od pozostałych uczestników – wysyła każdemu z nich tzw. „prośbę o przelew” (wystarczy podać numer telefonu odbiorcy i kwotę), a adresat takiej prośby jednym kliknięciem może ją zatwierdzić i tym samym partycypować w rachunku za obiad.

A co jeśli nasi znajomi nie posiadają konta w PKO i nie korzystają z IKO? Mogą założyć Portmonetkę IKO. To idealne rozwiązanie nie tylko na wakacje.

Karty
Czy możemy jeszcze zaszaleć w sklepie z pamiątkami? Czy limit naszej karty pozwala na zakup atrakcyjnej oferty last minute? Szybko sprawdzimy to dzięki IKO, po wybraniu w menu opcji „Karty” widoczna jest bowiem lista kart i ich szczegóły. Dodatkowo, w przypadku karty kredytowej, dostępna jest opcja spłaty – jeśli nie zrobiliśmy tego w ferworze przedwyjazdowych przygotowań, spokojnie spłacimy kartę w drodze na lotnisko.

Kredyty
Teraz również kredyty dostępne są w aplikacji i pod naszą pełną kontrolą (mimo, że w wakacje nie lubimy myśleć o naszych zobowiązaniach).

Zlecenia stałe
Lista zleceń zdefiniowanych wcześniej w serwisie internetowym została udostępniona w IKO. Możemy więc w każdej chwili przejrzeć ich szczegóły.

Notyfikacje
Wspomniane wyżej prośby o przelew oraz powiadomienia o otrzymanym przelewie na telefon są teraz widoczne po wybraniu w menu głównym opcji „Notyfikacje”.

Lokaty
Jeśli wyjazd wakacyjny okaże się tańszy niż myśleliśmy – warto ulokować nadwyżki finansowe na lokacie. Oczywiście tej dostępnej w IKO!

Ale nie wszędzie panuje letni „sezon ogórkowy”. Rozwój technologiczny nie ma wakacji. Innowacje nie śpią. Świat podąża do przodu. Intensywnie pracujemy więc nad dalszym rozwojem IKO, żeby „mobilne bankowanie” było jeszcze łatwiejsze.